Anasayfa | Site Haritası | İletişim
Türkçe | English
English

SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal Sorumluluk Anlayışımız
Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri
Çevre Bilinci
 

EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ

 

 

Kaşmir Halı’dan kardeş okul kampanyası

 

Eğitim alanındaki katkılarını sürdüren Kaşmir Halı 2011/2012 eğitim öğretim yılıyla ilgili protokol töreninde iki okulla kardeş okul sözleşmesi imzaladı. İnsana yatırımın makinelere yapılan yatırımdan daha önemli olduğunu ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu “21. yüzyıl standartlarını yaşayacak ve yaşatacak nesiller yetiştirmenin yolu nitelikli eğitimden geçer” dedi.


Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük markaları arasında yer alan Kaşmir Halı eğitim alanındaki desteklerini arttırarak sürdürüyor. İki yıl önce Kaşmir Halı öncülüğünde başlatılan ve Gaziantep’te olduğu gibi Türkiye’nin dört bir yanından büyük desteler gören Her Okula Kardeş Bir Kuruluş Kampanyasının 2011-2012 eğitim öğretim yılı startı düzenlenen protokol töreniyle verildi. Kaşmir Halı tarafından sürdürülmekte olan ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Her Okula Kardeş Bir Kuruluş Kampanyası Şehitkâmil İlçesi Şahinbey İlköğretim Okulu ve Şahinbey İlçesi Kadriye Abdülmecit Özgöze İlköğretim Okullarıyla imzalanan protokole start aldı. Kampanya kapsamında her iki okulun 2011-2012 eğitim öğretim yılı boyunca serf malzemeleri yanında teknolojik donanımlarının yenilenmesi, çok amaçlı salonlarının tanzim edilmesi, okullara hijyenik bir ortam kazandırılmak için gerekli bütün temizlik araç ve gereçleri yanında temizlik malzemelerinin temin edilmesi, öğrencilerde okuma alışkanlığının geliştirilmesi için çeşitli projeler ve yarışmalar düzenlenmesi ve ödüllerinin verilmesi, okulların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde daha etkin rol alabilmeleri için gerekli teknik altyapı ve sponsorluk giderlerinin karşılanması gibi birçok konuyu destekliyor. Kaşmir Halı Fabrikasında düzenlenen protokol törenine Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu, Gülsan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Naci Topçuoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünver, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Atayeter, Şahinbey İlköğretim Okulu Müdürü Ferhat Yiğit, Kadriye Abdülmecit Özgözene İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Taşar öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Eğitim Türkiye ve Gaziantep’in birinci önceliği haline gelmeli


Gaziantep’in markalaşmasına önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşların eğitimin markalaşmasında da önemli rol oynadığına dikkat çeken Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın “Bu proje çok önemli. Birincisi konumuz eğitim biliyorsunuz marka şehir Gaziantep vitrininde birçok önemli değeri barındırıyor. Ama bu değerlerin arasında eğitim biraz geride kaldı. Bunu da standarda çıkarmamız ve daha ileriye götürebilmek için biraz ilgi ve alakaya ihtiyacımız var. Eğitime maddi yardımlar kadar algının yükseltilmesi ve eğitimin şehrin birinci gündemi haline gelmesini istiyoruz. Bu konuda sayın valimizde büyük hassasiyet göstermekte ve şuan için en önemli görevimiz eğitimde seviyeyi çok daha yüksek seviyelere çıkarmaktır. Kaşmir Halı öncülüğünde başlatılan ve birçok kurum ve kuruluşunda destek verdiği Her Okula Kardeş Bir Kuruluş Kampanyası amacına ulaşmış bundan sonraki süreçte de ulaşacaktır. Kampanyaya emek verenlere, destek verenlere Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu’nun şahsında teşekkür ediyorum” dedi.


İnsana yatırım makinaya yatırımdan daha önemli


Kaşmir Halı öncülüğünde düzenlenen Her Okula Kardeş Kuruluş Kampanyasının önemine değinen Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu makinelere yapılan yatırımlardan çok insana yatırım yapılmasını ve eğitim yoluyla yapılacak yatırımların kısa vadede büyük sonuçlar vereceğine dikkat çekerek “Bizler Kaşmir halı olarak Gaziantep sanayinin geleceğinin makine yatırımları kadar eğitime yapılacak yatırımlarla değer kazanacağına inanıyoruz. Bu düşünce ile 2 yıl öncede kardeş okul kardeş kuruluş kampanyasına öncülük ederek Gaziantep te böyle bir algının olgunun oluşması için çalışmalar yaparak ilk adımı attık. Şimdi Gaziantep te diğer sanayi kuruluşları ve ticaret kuruluşlarının da teveccüh göstermesi ve bu projenin içerisinde yer almalarından memnuniyet duyduk. Bu yapmamız gereken gerçekten Türkiye’de önümüzde ki 20-30 yılda insana yapılan eğitim gençlere yapılan eğitim bizim ülkemizin gelecekte daha güvenli daha kaliteli yaşam için daha başarılı bir ülke olabilmemiz için olmazsa olmaz bir gereklilik. Bu nedenle böyle bir projenin içinde olmaktan son derece mutluyuz.” dedi.


Kaşmir Halı eğitimde toplumsal ağlıyı yükseltmiştir


Startı Kaşmir Halı tarafından verilen ve birçok sanayici kuruluş yanında iş adamları ve hayırsever vatandaşların da desteklediği Her Okula Kardeş Kuruluş Kampanyası’nın Gaziantep’te marka projeler arasında yer aldığına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin “ Kaşmir Halı öncülüğünde geçtiğimiz yıl startı verilen Her Okula Kardeş Bir Kuruluş Kampanyası kapsamında 36 kurum ve 112 okulumuz “kardeş okul kardeş kurum” protokolü imzaladı. Kardeş Kurumlar okullarımıza bu protokol sayesinde hem sosyal manada, hem maddi manada, hem de kültürel manada sahip çıktılar. Eğitim konusunda toplumsal algının yükseltilmesi, yani sanayici ve iş adamlarımızla çeşitli kurumlarımızın eğitim öğretime sahip çıkıyor olması, eğitim konusunda öğrenci velilerinin algısının yükseltilmesi çok önemli. Kaşmir Halı öncülüğünde yürütülen bu tür kampanyalar eğitim alanında toplumsal ağlının artmasında önemli rol oynuyor. Proje kapsamında geçen yıl yapılan çalışmalardan çok memnun kaldık, onu ifade etmek istiyorum. Geçen yıl KAŞMİR Halı iki ilköğretim okulumuzda önemli çalışmalar yürüterek okulların hijyenik bir ortama kavuşturulmasında olduğu gibi teknolojik donanımlarının yenilenmesinde de büyük görevler üstlendiler. Şehitkamil İlçesi Şahinbey İlköğretim Okulumuzda ve Şahinbey İlçesi Kadriye Abdülmecit Özgözen İlköğretim Okulumuz da kampanya kapsamında okulların çok amaçlı salonları modern bir şekilde dizayn edildi. Söz konusu salonlar okullarımızın bütün sosyal aktivitelerini gerçekleştirdikleri eğitim öğretim için önemli birer mekân haline getirildi. Yine teknoloji anlamında okullarımızın santralleri, bilgisayar donanımları, ses düzenleri ve diğer ihtiyaçları karşılandı. Temel ihtiyaçları karşılanmış. Hijyenik ortamlara kavuşturulmuş, teknolojik donanımı sağlanmış okullarımızda daha yüksek düzeyde eğitim öğretim yapılacağı kanaatindeyim. Bu anlamda Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu başta olmak üzere bizlere destek veren Kaşmir Halı ailesine teşekkür ediyorum” dedi.


Törene katılan öğrencilere kitap armağan edildi


Kaşmir Halı’da düzenlenen törene katılan öğrencilere kitap hediye eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu öğrencilere okumanın önemi hakkında bilgi vererek eğitimli insan gücünün ulaştığı başarıları anlattı. Öğrencilerden çok kitap okuma sözü alan Topçuoğlu Kardeş Okullarında en çok kitap okuyan öğrencileri ödüllendireceklerini de sözlerine ekledi. Okullarına katkılarından dolayı öğrenciler de Mustafa Topçuoğlu’na beraberlerinde getirdikleri çiçekleri verdi. Düzenlenen törenin ardından Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu öğrencilere halı üretimi hakkında bilgi vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı. Törene katılan öğrenciler daha sonra halı üretimini görmek üzere Kaşmir Halı tesislerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

 

 

(342) 337 11 80 (8 hat)
(342) 337 20 28
info@gulsanholding.com
http://www.facebook.com/gulsanholding
http://www.twitter.com/gulsanholding